Hănescu şi Tecău, campionii turneului de dublu la Acapulco.

Hănescu şi Tecău, campionii turneului de dublu la Acapulco.: "

Perechea formată din Victor Hănescu şi Horia Tecău a câştigat meciul cu Argentina la Cupa Davis, astfel devenind campionii turneului de dublu de la Acapulco.

Victor Hănescu (stânga) şi Horia Tecău au câştigat turneul de dublu de la Acapulco (Foto EPA)

Românii i-au învins în finală pe tenismenii brazilieni Marcelo Melo şi Bruno Soares în două seturi, cu scorul: 6-1, 6-3. Pentru că au început meciul în forţă, Hănescu şi Tecău n-au avut nevoie decât de 23 de minute pentru a se impune în primul set, relatează Antena 3, iar în al doilea, brazilienii, deşi au dat senzaţia că ar putea egala scorul, n-au reuşit să echilibreze partida.

Hănescu-Tecău au făcut o echipă bună (Foto EPA)

Echipa Victor Hănescu-Horia Tecău vor primi fiecare câte 500 de puncte ATP în urma acestei victorii, dar şi suma de 78.000 de dolari.